Kargo ve iade şartları nelerdir?


sismehavuz.com.tr, Türkiye sınırları içerisinde bulunan tüm illere verdiğiniz her 300 TL ve üzeri siparişlerde Yurtiçi Kargo firması aracılığı ile ücretsiz kargo servisi sunar.
Sizlere en iyi online alışveriş tecrübesini yaşatmak için, 300 TL ve üzeri siparişinizi size ulaştırırken olduğu gibi iade/değişim taleplerinizde de kargo bedeli sismehavuz.com.tr'a aittir. Bu hizmetimizden yararlanabilmeniz için bizlere göndereceğiniz ürünleri Yurtiçi Kargo firması ile göndermeniz gerekir. Yurtiçi Kargo firması dışında başka bir kargo firması aracılığı ile gönderilen kargoların ücretleri sismehavuz.com.tr tarafından karşılanmamaktadır.
 
Satın aldığım ürünü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?
 
sismehavuz.com.tr'dan satın aldığınız ürün/ürünlerden memnun kalmazsanız eğer kullanmamak şartıyla elinize ulaştıktan sonra yedi (7) gün içerisinde iade edebilirsiniz.Şişme ürünlerde ya da Prefabrik ürünlerde kullanılmış ürünler iade alınmayacaktır.  İade işleminin yapılabilmesi için iade edilecek ürünlerin; hiç kullanılmamış, etiketi zarar görmemiş ve beraberinde gönderilen kutu ve aksesuarlarına zarar gelmemiş olması gerekir. Belirtilen şartlara uygun olmayan ürünlerin iade/değişim işlemleri gerçekleştirilememektedir.
İade etmek istediğiniz ürünleri bize gönderirken; faturanızın tüm nüshalarını da kargo  paketinin içerisine koyarak kargolamanız gerekmektedir. 
 
İade işlemi ne zaman yapılır?
 
İade etmek üzere sismehavuz.com.tr'ye göndermiş olduğunuz siparişiniz önce "Kalite Kontrol Departmanı" tarafından kontrol edilir. İade işlemi ürün bedeli ödemeyi yaptığınız kredi kartınıza yada hesap kartınıza iade yapılır.
İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
 
Satın aldığım ürünü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?
 
sismehavuz.com.tr'dan satın aldığınız ürün/ürünlerden memnun kalmazsanız eğer kullanmamak , şişme ürünlerde şişirmemek , prefabrik ürünler kurmamak şartıyla yedi (7) gün boyunca değişim işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Değişim işleminin yapılabilmesi için değişimi yapılacak ürünlerin; hiç kullanılmamış, etiketi zarar görmemiş ve beraberinde gönderilen kutu ve aksesuarlarına zarar gelmemiş olması gerekir. Belirtilen şartlara uygun olmayan ürünlerin iade/değişim işlemleri gerçekleştirilememektedir.
Değişim için talep etmiş olduğunuz ürün/ürünler rezerve edilmemektedir, değişim için gönderdiğiniz ürün/ürünlerin kontrolünden sonra talep etmiş olduğunuz ürün stoklarımızda mevcut ise değişimi gerçekleştirilmektedir. Talep etmiş olduğunuz ürün stoklarımızda mevcut değilse talebinize göre alışveriş yapmış olduğunuz kredi kartınıza yada hesap kartınıza para iadeniz yapılabilir ve ya iade edilecek tutar kadar hediye çeki tanımlanabilir bu şekilde istediğiniz zaman bu hediye çekini site içerisinde kullanabilirsiniz.  Ürün bize ulaştıktan sonra 24 saat içerisinde değişim işleminiz yapılarak yeni siparişleriniz kargoya teslim edilerek işleminiz tamamlanır. Tahmini teslimat süremiz iş günü üzerinden hesaplandığı için belirtilen süreye hafta sonu ve resmi tatiller dahil değildir. Bu süreler arasında vermiş olduğunuz siparişleriniz, ilk iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.
Değişim işlemi gerçekleştirmek istediğiniz ürünleri bize gönderirken; faturan nüshasının da kargo paketinin içerisine koyarak kargolamanız gerekmektedir. 

 

Kapıda Ödeme ile yaptığım alışverişlerde iade işlemi nasıl gerçekleşiyor?

Kapıda ödeme siparişiniz ile ilgili iade işlemi ürün/ürünleriniz tarafımıza ulaştığı andan itibaren 1 hafta içerisinde sonuçlandırılır. Kapıda ödeme siparişinizde iadeniz hediye çeki olarak hesabınıza tanımlanmaktadır.

 

İade/ Değişim için ne kadar ücret ödemem gerekir?

 
sismehavuz.com.tr'dan yapacağınız alışverişlerinizde, iade/değişim işlemlerinizde de kargo bedeli alıcıya 'ya aittir. Siparişlerinizin gönderimi sigortalı olarak Yurtiçi Kargo firması tarafından sağlanır. 
Değişim işlemlerinizde de Yurtiçi Kargo firmasını kullanarak indirimli kargo servisimizden yararlanabilirsiniz. 
Yurtiçi Kargo firması dışında başka bir kargo firması aracılığı ile gönderilen kargoların ücretleri sismehavuz.com.tr tarafından karşılanmamaktadır.